Narciarstwo biegowe

Narciarstwo Biegowe to wspaniała dyscyplina sportowa, której nauczyć może się każda, średnio wysportowana osoba. Dzięki naszej biegaczce Justynie Kowalczyk, biegi narciarskie przeżywają prawdziwy renesans. 

W Zakopanem i okolicach istnieje wiele tras biegowych, które większości dostępne są za darmo dla chcących aktywnie spędzić czas.

Trasa biegowa na Równi Krupowej - w samym centrum Zakopanego, w sąsiedztwie Krupówek - liczne zawijasy składające się na około 5km łatwej trasy, idealnej dla początkujących biegaczy.
Trasa biegowa Biały Potok - malownicza trasa o długości 5km, nieco trudniejsza ze względu na kilka dość stromych zjazdów (początkujący biegacze mogą przed zjazdem odpiąć narty i zejść na piechotę obok wyznaczonej trasy). Początekj i koniec trasy znajduje się przy ul. Piłsudskiego nieco poniżej wejścia na teren skoczni narciarskiej Wielka Krokiew.
Trasa biegowa Centralnego Ośrodka Sportowego - wytyczona na terenie stadionu sportowego i pod skoczniami, wzdłuż ul. B. Czecha. Najlepiej przygotowana, urozmaicona, idealna do treningu dla bardziej zaawansowanych biegaczy.
Uwaga! Korzystanie z trasy jest odpłatne i należy na niej udzielić pierwszeństwa trenującym sportowcom. Najlepiej wcześniej zapytać opiekunów obiektu, w jakich godzinach na trasie odbywają się treningi i przyjść pobiegać w godzinach, kiedy nie odbywają się treningi.
Trasa biegowa w Kościelisku - Kościelisko Chotarz - wspaniała, dobrze przygotowana trasa o długości 10km, bardzo urozmaicona i z pięknym widokiem na Giewont.
Trasa biegowa na Siwej Polanie - malownicza trasa wytyczona w okolicy wylotu Doliny Chochołowskiej - na Siwej Polanie oraz na Polanie Białego Potoku. W okresie kiedy cala trasa jest przygotowana dla biegaczy, zwykły spacer na biegówkach zamienia się w cudowną wycieczkę.